A mai rămas foarte puțin timp până când viitorii studenți pot începe oficial procesul de admitere la Universitatea de Vest Timișoara, care oferă cel mai dezvoltat set de opțiuni pentru studiile universitare. La nivel național, UVT se situează pe a patra poziție în clasamentul care include 97 de universități din România. Elevii de performanță, motivați și orientați spre un parcurs educațional cu rezultate bune, pot beneficia de facilități și oferte precum subvenții și burse, integrarea în proiecte de cercetare, participarea la conferințe naționale și internaționale, dar și cazare și acces cu abonament la bibliotecă, acces la bazele sportive și la seria de evenimente speciale pe care UVT le organizează. Elevii se pot informa despre toate oportunitățile pe care universitatea le oferă, pe site-ul uvt.ro, dedicat procesului de admitere.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/06/uvt-2-725x460-1.jpg)
UVT, în prag de admitere
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.