Absolvenții de liceu care vor să se înscrie în evidența Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Gorj o pot face până în 2 august. În termen de 60 de zile de la absolvire, aceștia sunt aşteptaţi să se înregistreze pentru a beneficia de servicii personalizate în vederea integrării pe piaţa forţei de muncă. Astfel, absolvenţii beneficiază de servicii de informare şi consiliere profesională, medierea muncii, servicii gratuite de formare profesională, precum și de facilități financiare. Actele necesare pentru înregistrarea absolvenților aflați în căutarea unui loc de muncă sunt: actul de identitate, actul de studii sau adeverinţa din care să rezulte data absolvirii.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/05/Electric-welder-with-mask-852886-1-1024x640.jpg)
Absolvenții de liceu înscriși în piața muncii
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.