Românii vor putea călători spre Ungaria cu trenul fără să mai fie nevoie să își printeze biletul, începând cu această lună. Biletele pot fi cumpărate direct de pe aplicația care este disponibilă pe site-ul afișat pe ecran. Aplicația va permite vânzarea online a biletelor pentru relațiile internaționale dintre România – Ungaria și retur. În luna august a acestui an, de pe aplicație se vor putea cumpăra bilete online și pentru cursa România-Austria și retur, iar mai apoi spre alte destinații europene. În tren, pasagerii trebuie să prezinte biletul imprimat sau afișat pe un dispozitiv electronic, respectiv documentul de identitate.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/06/bilete-online-international-1024x579.jpg)
Bilet de tren electronic
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.