Primăria Oţelu Roşu se digitalizează. Edilul Luca Mălăescu îşi doreşte ca orice cetăţean să aibă posibilitatea să-şi rezolve problemele fără să mai fie nevoit să se deplaseze la ghişeu. Acesta a declarat că s-au purtat discuţii cu trei firme de profil, iar în perioada următoare se va decide în ce mod se va începe digitalizarea. Edilul a precizat că cel mai probabil, totul se va face în etape, deoarece angajaţii sunt puţin speriaţi şi nu sunt pregătiţi pentru această tehnologie modernă. Primul compartiment vizat este cel de taxe şi impozite. Luca Mălăiescu a mai spus că, unele servicii vor fi menţinute ca şi până acum la birourile instituţiei pentru că nu toate persoanele au acces la dispozitivele moderne.
Știri Qub – Digitalizare la Oțelu Rosu
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.