Orașul va avea, de anul viitor, o bază sportivă modernă în apropierea arenei Dan Păltinișanu. Aceasta va fi ridicată în spatele Bazei 2 Politehnica, și ar putea fi inaugurată în 2022. Primăria a eliberat autorizația de construcție, iar firma care a câștigat licitația poate să înceapă lucrările. În zona în care urmează să fie ridicată baza sportivă, șantierul a fost îngrădit și au apărut și primele utilaje. Complexul sportiv va avea un teren de dimensiuni normale, cu iarbă artificială, instalație de nocturnă și tribune pentru 500 de spectatori. Între timp, noul stadion al Timișoarei nu a ajuns nici la stadiul de proiect, iar cel de tip lego din Calea Buziașului își caută încă constructor.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/12/proiect-teren-fotbal-cni-2.jpeg)
Bază sportivă lângă Dan Păltinișanu
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.