Consiliul Județean Timiș a dat startul competiției de proiecte pentru bugetul participativ. Timișenii pot depune online proiecte în perioada 5 – 25 mai, în mai multe domenii de interes. Consiliul Județean Timiș pune la bătaie 1 milion de lei pentru anul 2021. Cele mai bune proiecte vor fi selectate în funcție de numărul de voturi, exprimate tot de cetățeni pe platforma online dedicată bugetului participativ. În 4 iunie vor fi afișate proiectele eligibile. Timișenii vor vota în perioada 4-21 iunie proiectul cel mai bun, iar în 22 iunie vor fi anunțați câștigătorii.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/05/Capture1.png)
Startul bugetului participativ
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.