Vorbim în emisiunea de astăzi cu Paul Georgescu, înotător, sportiv de performanță. Este primul și poate singurul român nominalizat de trei ori consecutiv la titlul de MAN OF THE YEAR la înot în ape deschise. Este omul care a parcurs, în premieră pentru România, prima milă în apă înghețată și un record mondial în Antarctica. A străbătut înot Canalul Molokai din Hawaii, este cel mai rapid român care a traversat Canalul Mânecii și multe alte titluri și recorduri pe care le-a avut. Vorbim despre viața lui, despre performanțele pe care le-a avut în înotul în ape libere și înghețate, pericolele care există, întrecerea limitelor, satisfacții, dar și momente grele.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2024/04/paul-georgescu-1024x574.png)
Muncă și disciplină în sportul de înaltă performanță – MozaiQub
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.