Peste 400 unități de învățământ din județul Caraș-Severin sunt pregătite să își primească elevii din nou în bănci. Din cei aproximativ 20.000 de elevi de peste 12 ani, un procent foarte mic s-a imunizat, în schimb situația este diferită la cadrele didactice unde peste 55% dintre aceștia s-au vaccinat. 30% dintre corpurile clădirilor nu au autorizații sanitare de funcționare, însă acest lucru nu afectează începutul anului școlar. În ceea ce privește transportul școlar, acesta diferă de la o localitate la alta, dar mai multe detalii aflăm de la Purtătorul de cuvânt, Ion Chiosa.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/09/caras-severin-1024x574.jpg)
Cum se începe școala în județul Caraș-Severin? – MozaiQub
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.