Continuă dezinsecția la Timișoara de astăzi, 5 iulie, dacă vremea este favorabilă. Operațiunea va continua până în 16 iulie atât la sol, cât și pe cale aeriană, în intervalele 5:30-9:00 și 18:00 – 21:00. Crescătorii de albine sunt rugați să ia toate măsurile care se impun pentru protejarea acestora. Timișorenii pot fi amendați cu sume între 500 și 1.000 de lei pentru persoane fizice și între 1.000 și 2.500 de lei pentru persoane juridice dacă nu fac operațiuni de salubrizare , dezinsecție sau dezinfecție în gospodăriile proprii, în spațiile proprii de depozitare, în spațiile interioare și exterioare din jurul clădirilor. În cazul în care vremea se strică, perioada de efectuare a dezinsecției va fi prelungită.
Continuă dezinsecția la Timișoara
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.