Starea de alertă se prelungește pe teritoriul României cu încă 30 de zile, de sâmbătă, 12 iunie, a anunțat premierul Florin Cîțu. Printre noutăţi ar fi posibilitatea participării la nunţi şi botezuri, în interior, a unui număr de 200 persoane, cu condiţia asigurării a unui spaţiu de doi metri pătraţi pentru fiecare om. În 28 iunie, în cadrul optimilor al turneului final Campionatul European de Fotbal UEFA 2020 pot participa spectatori cu până la 50% din capacitatea maximă a tribunelor, a mai spus premierul. Acesta a precizat că pot participa 1.000 persoane la evenimentele din aer liber a campaniei electorale pentru alegerile locale parţiale din 27 iunie. Şeful Departamentului pentru Situații de Urgență, Raed Arafat, a explicat că nu pot fi comparate evenimentele din cluburi, unde mişcare persoanelor este mare, cu nunţile, care sunt pregătite din timp, iar oamenii sunt informaţi.

Starea de alertă prelungită
Dată
- 10.06.21
DISTRIBUIE
Facebook
WhatsApp
Linkedin
Twitter
Pinterest
Reddit
Telegram
Descoperim oameni și fapte frumoase – QubArena
martie 30, 2023
Oamenii cărora le pasă sunt lângă noi și ne propunem să îi descoperim și să vorbim cu si despre ei.
A X-a ediție a salonului de carte Bookfest Timișoara – MozaiQub
martie 30, 2023
Cea de-a X-a ediție a Salonului de Carte Bookfest Timișoara a adus la Centrul Regional de Afaceri, cele mai bune cărți ale momentului.
Doliu în muzica populară. A murit artistul Tiberiu Ceia – VOX
martie 30, 2023
Tiberiu Ceia, artistul care reprezenta cu mândrie Banatul, a murit la 29 martie, la vârsta de 82 de ani. Artistul a trăit toată viaţa cu drag de folclor și de scenă.
Când consultăm medicul alergolog? – Rețeta Compensată
martie 29, 2023
Într-o lume în care stresul cotidian și poluarea se intersectează tot mai des cu sisteme imunitare din ce în ce mai slăbite, numărul persoanelor afectate de diverse tipuri de alergii se află într-o continuă creștere.
Alte
știri
Abonează-te la newsletter-ul nostru
contact
- Strada 1 Decembrie nr.36, Timișoara
- +40 723 275 354
- qubtvt@qubtv.ro
- contact@qubtv.ro