La sfârșitul lunii mai, Serviciul de Gestionare a Deșeurilor Gorj va începe o nouă campanie de colectare a electrocasnicelor vechi în județ. Primăriile mai au încă posibilitatea să se înscrie, pentru a putea participa la campanie, până în 15 mai, prin transmiterea unei scrisori de intenție la adresa de mail sau la numărul de fax afișate pe ecran. După această dată Serviciul de Gestionare a Deșeurilor va anunța localitățile care s-au înscris, dar și zilele de colectare. Persoanele care vor participa la campanie, și vor renunța la electrocasnicele vechi, vor primi tichete valorice.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/05/4-1024x527.png)
Se renunță la electrocasnicele vechi
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.