La Reșița se va desfășura timp de cinci zile festivalul de teatru pentru copii „250 via Estrada”. Evenimentul reprezintă unul din proiectele care face parte din agenda culturală a Reșiței în contextul celor 250 de ani de istorie industrială. Acesta se va desfășura în perioada 29 mai – 2 iunie în Parcul Tricolorului. Trupe de teatru din București, Cluj-Napoca, Sighișoara, Galați și Reșița vor prezenta 22 de producții pentru copii și ateliere de creație coordonate de actori profesioniști. Cei mici vor avea parte de multe surprize printre care atelierul de magie și un atelier de confecționat păpuși. Programul poate suferi modificări în funcție de prognoza meteo, transmit organizatorii. Intrarea la eveniment este liberă, iar programul de activități începe la ora 16:30.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/05/carnival-1256340_1920-1024x762.jpg)
Cadou de 1 Iunie – Știrile Qub
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.