Cursele de transport public pentru elevii din Timișoara se reiau de astăzi. Societatea de Transport Public anunță că microbuzele destinate transportului școlar vor circula pe toate cele 15 trasee stabilite. Orarul liniilor este afișat atât în stații cât și pe site-ul oficial www.stpt.ro, la secțiunea “Orare”. STPT mai precizează că, pentru a diminua riscul de infectare cu noul coronavirus, toţi elevii care utilizează liniile şcolare au obligația să respecte regulile legate de distanţarea fizică, purtarea măştii de protecţie şi utilizarea dezinfectantului la urcarea în mijlocul de transport. De asemenea, din această săptămână, mijloacele de transport în comun au revenit la programul normal. Acestea sunt pe trasee și după ora 22:00, mai precizează reprezentanții STPT.
Microbuze pentru elevi – Știrile Qub
Dată
DISTRIBUIE
Povești cu cântec alături de Șerban Comșa
iunie 5, 2026
Şerban Comşa, actual medic specialist în chirurgie cardio-vasculară, a inițiat în 2004 prima ediție a festivalului Medfest. Cu trei ani în urmă, Şerban – care ...
Sistemul de fonduri europene, la „limita de avarie” – MozaiQub
iunie 5, 2026
Sistemul de fonduri europene, la „limita de avarie” - MozaiQub
Știri pe scurt – Vineri, 05.06.2026, ora 20:00
iunie 5, 2026
🔴 Vouchere de vacanță pentru bugetari în 2026 Bugetarii pot primi și în 2026 vouchere de vacanță în valoare de 800 de lei, iar instituțiile ...
Știri pe scurt – Vineri, 05.06.2026, ora 17:00
iunie 5, 2026
Știri pe scurt – Vineri, 05.06.2026, ora 17:00


