Cursele de transport public pentru elevii din Timișoara se reiau de astăzi. Societatea de Transport Public anunță că microbuzele destinate transportului școlar vor circula pe toate cele 15 trasee stabilite. Orarul liniilor este afișat atât în stații cât și pe site-ul oficial www.stpt.ro, la secțiunea “Orare”. STPT mai precizează că, pentru a diminua riscul de infectare cu noul coronavirus, toţi elevii care utilizează liniile şcolare au obligația să respecte regulile legate de distanţarea fizică, purtarea măştii de protecţie şi utilizarea dezinfectantului la urcarea în mijlocul de transport. De asemenea, din această săptămână, mijloacele de transport în comun au revenit la programul normal. Acestea sunt pe trasee și după ora 22:00, mai precizează reprezentanții STPT.
Microbuze pentru elevi – Știrile Qub
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.