Elevii vor primi şi anul acesta un stimulent financiar pentru achiziţionarea de calculatoare prin programul social Euro 200. Pentru a beneficia de aceste bonuri, elevii trebuie să provină din familii cu venitul brut de maximum 250 de lei pe fiecare membru. Cererile pentru a beneficia de stimulentul financiar se depun la unităţile şcolare până în 15 iunie. Tichete se elibereză către beneficiari în perioada 20-27 august, iar calculatoarele pot fi achiziţionate în perioada 20 august -15 octombrie.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/06/Kids-studying-846578-1024x683.jpg)
Calculatoare pentru elevi
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.