Biblioteca Județeană „Alexandru și Aristia Aman” le propune elevilor de gimnaziu atelierul Makerspace, în cadrul proiectului „Fun in Summer”, care se va desfășura online. Până în 24 august, în fiecare zi de marți, bibliotecara Carmen Tică va stimula și cultiva disponibilitatea copiilor, pentru creație și inovație. Makerspace reunește activități practice creative, în care elevii învață, prin descoperire, că inovația este un proces dinamic, ce poate fi optimizat prin colaborarea și creativitatea tuturor celor implicați.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/06/Pretty-teenage-students-at-break-604445-1-1024x579.jpg)
Atelier pentru elevii de gimnaziu
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.