Teatru pentru bărbați

Dată

Biblioteca Județeană „Alexandru și Aristia Aman” din Craiova dă startul înscrierilor pentru trupa de teatru amator „Cutezătorii”, unde sunt invitați să participe bărbații cu vârsta de peste 60 de ani. Pentru înscrieri, doritorii pot suna la numărul de telefon 0251532267 sau pot trimite un e-mail la adresa bib@aman.ro, în intervalul 1-8 martie. Etapa finală de evaluare și de selectare a noului actor al trupei de teatru se desfășoară marți, 9 martie. Evaluarea constă în recitarea a două poezii în prezența membrilor juriului și a coordonatorului trupei de teatru, actorul și profesorul Robert Vladu. „Cutezătorii” a fost înființată de Biblioteca Județeană „Alexandru și Aristia Aman” în anul 2011, în cadrul proiectului „Clubul pensionarilor”. Prin acest proiect se dorește contribuirea la dezvoltarea ofertei culturale a Craiovei și, de asemenea, oferirea pentru seniori a cadrului și resurselor necesare pentru pregătirea și montarea spectacolelor de teatru. „Ca în familie” este următoarea piesă pe care o vor pune în scenă actorii.

DISTRIBUIE

Reclama Ta

Reclama Ta

Reclama Ta

Actualitate

Oamenii Naturii – QubArena

Faptele bune și energia pozitivă sunt cele care ne antrenează să clădim viitorul generațiilor viitoare. Un astfel de model este Iosif Martinescu, coordonatorul asociației Verde de Banat, invitatul Corinei Gluhovschi la QubArena din această seară.

Rata șomajului în vestul țării – MozaiQub

Rata şomajului în luna ianuarie 2023 a fost de 5,6%, valoare egală cu cea înregistrată în luna decembrie 2022, arată datele Institutului Național de Statistică.

Actualitate

Timișoara își decide prioritățile – VOX

Campania de bugetare participativă „Timişoara decide!”, ediția 2023, a intrat în linie dreaptă.

Actualitate

Aparatură nouă pentru chirurgia cataractei, la Arad – VOX

Un nou aparat pentru chirurgia cataractei funcționează în cadrul Compartimentului de Oftalmologie, de la Spitalul Clinic Județean de Urgență Arad.

Alte
știri

Abonează-te la newsletter-ul nostru