Iubim parfumurile, ne place să mirosim frumos pentru că ne dă o stare de bine. Cu siguranță că avem cel puțin un parfum preferat care să ne bucure simțurile. Utilizarea parfumurilor datează de mii de ani, unde istoria parfumeriei se intersectează cu istoria umanității, metodele de utilizare sau extragere din flori ori plante, datând și ele din vremuri străvechi. Senzuale, sofisticate, inconfundabile, parfumurile oferă o gamă întreagă de senzații olfactive, dar și de trăiri ori amintiri de neuitat. Acesta este amprenta noastră personală, o prelungire a personalității noastre, astfel a luat naștere o întreagă industrie, însă știm noi oare care sunt originile lui îndepărtate, cum era folosit și scopul adevărat, ori cum să ne alegem parfumul potrivit, aflăm toate acestea și multe altele de la Lector Dr. Univ. Corina Seiman.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2023/09/po-1024x568.png)
Parfumuri și emoții – MozaiQub
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.