Fiecare dintre noi își dorește să arate bine și să se simtă mulțumit în pielea lui. Preocuparea pentru aspectul fizic se află printre activitățile noastre zilnice și a devenit o rutină pentru mulți dintre noi, dar ce ne facem atunci când produse cosmetice nu mai sunt suficiente, iar din dorința de a arăta cât mai bine și mai frumos, ajungem să transformăm acest lucru într-o obsesie. Vorbim aici despre chirurgia estetică la care au început să apeleze tot mai multe persoane. Motivele care se află în spatele acestei dependențe, riscurile la care se expun cei care recurg la astfel de intervenții, dar și cum afectează relațiile cu cei din jur, aflăm de la psihoterapeutul Sofia Drăgilă.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2023/09/sofia-1024x573.png)
Operațiile estetice – de la necesitate la dependență – MozaiQub
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.