Trăim vremuri grele! Vremuri care ne-au marcat și care nu vor mai fi la fel. Mulți am pierdut persoane dragi, am simțit durere, teamă și nesiguranță atât pentru noi, cât și pentru cei din jur. Cu toate acestea, am devenit mai solidari, darnici, apreciem mai mult momentele petrecute cu cei dragi și cel mai important, am realizat cât de trecătoare și scurtă este viața noastră. …..Dacă tot am adus vorba despre solidaritate și fapte bune, nu putem să nu menționăm Asociația Femeilor Creștin Ortodoxe din Timișoara, care încearcă să îi ajute prin proiectele demarate pe cei nevoiași. Mai multe detalii despre asociație, dar și despre proiectele și campaniile aflate în desfășurare aflăm de la vicepreședintele asociației, Linda-Saskia Menczel.
![](https://www.qubtv.ro/wp-content/uploads/2021/04/1619602179-thumbnail-1024x508.png)
MozaiQub – „Adoptă o familie”
Dată
DISTRIBUIE
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
iulie 26, 2024
Pentru un județ curat, colectează separat! ADID Timiș
Noul stadion al Timișoarei prinde contur – MozaiQub
iulie 26, 2024
Proiectul noului stadion al Timișoarei parcurge acum o nouă etapă în vederea ridicării arenei. Compania Națională de Investiții a lansat și licitația pentru construire, a ...
Noua maternitate Bega va deveni în scurt timp funcțională – MozaiQub
iulie 26, 2024
A mai rămas puțin timp până când Maternitatea Bega va deveni funcțională. Singura maternitate construită de la zero în ultimii 50 de ani.
ARTfel de Jurnal – Călătoriile în România ale lui Lee Miller
iulie 26, 2024
În această ediție a emisiunii ARTfel de Jurnal, Veronica Kirchner ne prezintă istoria călătoriilor celebrei fotografe Lee Miller în România.