Educația de mediu va fi studiată la școală

Educația de mediu urmează să fie studiată de la clasele primare începând cu anul școlar 2022-2023, potrivit unui proiect de lege adoptat de Senat, care merge acum la promulgare la președintele României.

Educația de mediu va fi studiată la școală Read More »